В Саф’янівській громаді з’явиться завод для переробки сміття 1

У середу, 15 листопада, в Одеській обласній військовій адміністрації відбулась нарада за участю начальника Одеської обласної військової адміністрації Олега Кіпера, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, керівників районних військових адміністрацій та територіальних громад області. У заході взяла участь і Саф’янівський сільський голова Наталія Тодорова.

Вже тривалий час на Одещині існує проблема утилізації відходів, що в свою чергу погано впливає на тільки на стан довкілля, а й створює певні проблеми для місцевих жителів.

Тож під час заходу присутніми було обговорено комплекс питань стосовно взаємодії щодо розбудови нової системи управління відходами та відповідної інфраструктури.

В результаті обговорення між Міністерством, ОВА та територіальними громадами області підписано відповідний Меморандум щодо будування в Одеській області сумісними зусиллями модулів з перероблення побутових відходів. Таким чином, в різних семи районах області з’являться відповідні підприємства.

В Ізмаїльському районі модуль для перероблення відходів буде побудований на території Саф’янівської громади, що з часом дозволить відмовитися від звичного складування сміття на звалищах.

До проектування та будівництва будуть залучені іноземні донори.