«Долі дітей в руках дорослих!» 1

Кожна дитина потребує тепла й захисту батьків, проживання й виховання в родині. На жаль, чимало дітлахів перебувають під опікою держави в інтернатних закладах. І хоч вони там на повному державному забезпеченні, все одно це не може замінити їм тепла рідної домівки.

Лише сім’я здатна задовольнити основні потреби дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати добру атмосферу. Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, альтернативою є інші, сучасні форми сімейного виховання сиріт.

Центром соціальних служб Сафянівської сільської ради ведеться активна робота з профілактики соціального сирітства в громаді.

Існують різні форми влаштування дітей в сім’ї: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Сімейні форми влаштування дітей є найбільш пріоритетними, тому що дають дитині можливість отримати позитивний досвід сімейного життя, пройти внутрісімейний процес соціалізації.

Усиновлення (удочеріння) – прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини  на правах  дочки  чи  сина,  що  здійснене  на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться в  її  інтересах  для  забезпечення стабільних і гармонійних умов її життя.

Опіка встановлюється над малолітніми особами, які позбавлені батьківського піклування родичами і чужими людьми, як сімейними парами, так і самотніми людьми.

Піклування встановлюється над неповнолітніми особами від 14 до 18 років, які позбавлені батьківського піклування.

Прийомна сім’я – це сім’я або особа (яка не перебуває у шлюбі), які добровільно взяли на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей – сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ) – це альтернативна форма державного утримання та виховання дітей сиріт. Сім’я бере на виховання не менше 5 дітей – сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, включаючи рідних не повинно перевищувати десяти.

Держава підтримує сім’ї які прийняли на утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування. Соціальна, матеріальна та психологічна підтримка держави допомагає особам, які замінюють батьків дітям, долати складні обставини життя.

На даний час необхідна батьківська турбота та любов дівчинці К, 10 років, яка позбавлена батьківського піклування.

З метою запобігання потрапляння дитини у інтернатний заклад, звертаємось до мешканців громад Саф’янівської сільської ради : якщо ви зацікавлені в усиновленні, опікунстві (піклуванні), створенні прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу і хотіли б прийняти в свою сім’ю дитину-сироту або позбавлену батьківського піклування, будь – ласка, звертайтесь Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради, адреса: м. Ізмаїл, пр – т  Суворова, 28, тел. 6 – 22 – 45; каб. 10,11