На Одещині вилучили партію неякісного вина, що прямувала до Польщі 1

До Головного управління Держпродспоживслужби надійшло повідомлення про виявлення каптану у виноградному вині «Кагор».

Про небезпечне вино повідомила європейська система швидкого реагування щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 15 серпня 2023 року.

При перевірці у «Кагорі» виявили каптан — контактний пестицид (у людини здатний викликати блювоту і діарею). Каптан використовується в виноградарстві для лікування плодів від гнилі.

Вино (дата розливу: 13.07.2023) експортувалось з України (виробник: ПрАТ «Харчовик», вул. Заводська 34, м. Болград) до Польщі. Однак, на території Одещини воно також могло потрапити у продаж.

У зв’язку з тим, що вино могло потрапити на прилавки магазинів Одеської області, операторів ринку просять у разі виявлення цього продукту звертатися до Ізмаїльського управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.