«ТИ ЯК?» ПІКЛУВАННЯ ПРО МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я – ВАЖЛИВА СКЛАДОВА УСПІШНОГО ЖИТТЯ 1

Ти як? Це просте запитання стало чи не головним для українців з початку повномасштабного вторгнення. Способом піклування і виявом любові. З нього починаються дописи, повідомлення близьким, телефонні розмови. Однак чи питаємо ми «Ти як?» самі у себе, піклуючись про власний добробут?

Раді повідомити вам про старт комунікаційної кампанії, яка допоможе українцям зрозуміти важливість догляду за своїм психічним здоров’ям. Ця кампанія є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

Згідно з дослідженнями, 70% українців кажуть в опитуваннях, що відчувають стрес або сильну знервованість. При цьому лише 2% звертаються по психологічну допомогу. Цю разючу різницю має на меті подолати Всеукраїнська програма ментального здоров’я.

«Битва з болем, пережитим травматичним досвідом – невидимий фронт, де також маємо перемогти. Зброя у цій битві – щоденне піклування про ментальне здоров’я, що є нерозривним цілим із здоров’ям фізичним», – зазначила Олена Зеленська.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.

Річні напрацювання українських та закордонних фахівців у сфері психічного здоров‘я, державних служб та ГО, що спільно розробляють програму, втілилися у конкретні поради з подолання стресу, доказові техніки самодопомоги і ще багато іншого, що ви знайдете на сторінках.

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. ВООЗ – експертний партнер, виконавчий партнер – ГО «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки й ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).