Спільними зусиллями відновлена робота каналу «Громадський»! 1

У пʼятницю, 5 травня, з метою ознайомлення з проведеними роботами з розчистки каналу «Громадський» Сафʼянівську громаду відвідали голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Підгайний, депутати Верховної Ради України Анатолій Урбанський та Юлія Діденко, керівники Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації Алла Стоянова та Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної військової адміністрації Павло Буланович.

Також у заході взяли участь Сафʼянівський сільський голова Наталія Тодорова, голова Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіон Абашев та його заступники, Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко, а також голови Суворовської громади Олег Босікевич, Вилківської громади – Матвій Іванов та Кілійської громади – Вячеслав Чернявський.

Наразі вже повністю завершені роботи з розчистки каналу «Громадський», що дало змогу наповнювати водою озера Лунг та Сафʼяни, а також водообмін між озером Катлабух та річкою Дунай.

Це стало можливим завдяки злагодженій роботі Одеської обласної та Ізмаїльської районної військових адміністрацій, Сафʼянівської сільської ради, Благодійного фонду Урбанського «Придунавʼя», Ізмаїльського управління водного господарства та ГО “Rewilding Ukraine”.

Також під час заходу голова Одеської облради Григорій Діденко нагородив почесними грамотами Одеської обласної ради учасників проведення даних робіт.

Канал «Громадський» відіграє особливо важливу роль у зрошенні полів, адже це можливість для аграрного сектору встояти в умовах глобальних змін клімату та малої кількості опадів.